::: Dziś czwartek, 27 czerwca 2019 r, imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława .

2019-06-26 Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek Narodzenie św. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (tego dnia nie obowiązuje post), w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej parafii. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zewnętrzna uroczystość odpustowa będzie w niedzielę 30 czerwca. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Sławomir Kołata, wicerektor Krakowskiego Seminarium Duchownego. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia.

Po południu tradycyjne odpustowe spotkanie parafian w plebańskim ogrodzie rozpocznie się ok. 15.00. Atrakcją tego dnia będą oprócz tradycyjnych straganów będą wspólne gry i zabawy, rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla dzieci. O 16.00 BIGOS PROBOSZCZA. Serdecznie zapraszamy. Jak zawsze prosimy panie o przygotowanie ciast drożdżowych i smalcu do  wspólnego poczęstunku.

wiecej
2019-06-17 Ogłoszenia - 11 Niedziela Zywkła (Trójcy Świętej)

Ogłoszenia - 11 Niedziela Zywkła (Trójcy Świętej)

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

- w poniedziałek – św. Brata Alberta, w piątek – św. Alojzego Gonzagi,
W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna za całe dobro edukacji w tym roku szkolnym będzie we środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy zarówno uczniów jak i rodziców oraz pedagogów ze wszystkich szkół naszej parafii. Po Mszy świętej zwrot indeksów przez młodzież z wszystkich roczników przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w roku ubiegłym. W tym roku tematyka ołtarzy to wspomnienie nauczania Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:
Ołtarz pierwszy przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych
Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.
Ołtarz trzeci na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy os. Widokowego i starych osiedli.
Ołtarz czwarty na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych

wiecej
2019-06-02 Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna (WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE)

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna (WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE)

w poniedziałek – św. Karola Lwangi i towarzyszy;
w piątek wspomnienie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, dwóch polskich księży franciszkanów, zamordowanych w Peru w 1991 r. Beatyfikowanych w 2015 roku.
w sobotę św. Jadwigi, królowej;

Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.

Jutro w naszej parafii uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania. Na Mszy św. o godz. 18.00 ok. 80 uczniów przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, z rąk ks. Bpa Jana Zająca. Zapraszamy wszystkich, nie tylko rodziny kandydatów, ale całą wspólnotę parafialną do licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu.

2019-06-22 Boże Ciało 2019

Boże Ciało 2019

W Święto Bożego Ciała wzięliśmy udział w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. W modlitwie wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie i goście, służba liturgiczna, dzieci komunijne, sypiące kwiaty, dzwoniące dzwonkami oraz panie ze świecami. O bezpieczeństwo uczestników zadbała Służba Medyczna oraz Policja. Dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie Bożego Ciała, udział w modlitwie, udostępnienie swoich posesji, pomoc w budowie ołtarzy i materialne wsparcie tych działań. Wojciech Hajduk Foto-Stanisław Kaczmarczyk

Fotografii w albumie: 27
Maj 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So

Intencje mszalne:
07:00 + Władysława Bębenek, od wnuków Iwony, Marka i Ewy z rodziną
18:00 + Feliks Noworyta (Msza św. gregoriańska)

zobacz tydzień

Zobacz i posłuchaj

Koncert kolęd i pastorałek 2015

Zobacz kanał scholi na YouTube.

Kazania Proboszcza