::: Dziś poniedziałek, 25 czerwca 2019 r, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma .

Grupa dziecięca

Zrzesza dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej. Spotkania w piątki o godz. 16:30. Opiekunem grupy jest ks. Łukasz.

Młodzieżowa Grupa Formacyjna

Skupia młodzież gimnazjalną, która spotyka się w każdy piątek. Opiekunem i moderatorem wspólnoty jest ks. Łukasz.

Krąg Biblijny

Grupa skupia osoby pragnące pochylić się nad Pismem Świętym. Spotykają się w każdą środę o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym. Opiekunem grupy jest ks. Andrzej.

Żywy Różaniec

Jest to grupa modlitewna. Skupia wiernych, którzy pragną codzienną modlitwą różańcową wspierać wszystkie dzieła Kościoła. Należący tworzą tzw. Róże - grupy po 15, a niektóre już po 20 osób (po ogłoszeniu przez papieża nowych tajemnic), którym przewodniczą tzw. zelatorzy. Zobowiązanie modlitewne polega na tym, iż każdy członek Róży odmawia codziennie po jednym dziesiątku różańca, zgodnie z przypadającą mu na dany miesiąc tajemnicą. Obecnie istnieje siedem Róż. Wszyscy spotykają się w 2. niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9:30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w kościele. Opiekunem jest ks. Roman.

Parafialna Caritas

Parafialna Caritas Jest to grupa parafialna, działająca w strukturze Caritas diecezjalnej, która w naszej parafii pomaga materialnie potrzebującym, szczególnie rodzinom wielodzietnym i stara się o pozyskiwanie środków materialnych na ten cel, akcje przedświąteczne, zbiórki żywności. Serdecznie zapraszamy wszystkich (zwłaszcza młode osoby), którzy chcieliby dołączyć się do tej pracy na rzecz najuboższych.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Jest to grupa lektorów i ministrantów, którzy pełnią posługi przy ołtarzu. Ministrantami mogą zostać chłopcy po Pierwszej Komunii Św. Starsi ministranci, którzy pragną czytać Słowo Boże podczas liturgii Mszy św. uczestniczą w specjalnym dekanalnym kursie lektorskim. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć tę zaszczytną służbę. Ministrantami i lektorami opiekuje się ks. Łukasz.

Schola dziecięca

Jest to grupa dzieci ze szkoły podstawowej, która swym śpiewem ubogaca liturgię niedzielnej Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 i innych nabożeństw. Opiekunem scholi jest ks. Roman.

Poradnia Rodzinna

Poradnia jest udostępniona przede wszystkim dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, ale mogą z niej korzystać wszyscy inni, którzy pragną uzyskać informacje o całej sferze życia rodzinnego, przedstawionego w świetle katolickiej nauki Kościoła, metodach naturalnego planowania rodziny, o specjalistycznych poradniach lekarskich, medycznych i psychologicznych. Poradnia jest czynna we czwartki, godz. 17-18, w salce w Domu Parafialnym. Prowadzi ją pani Bernadeta Głogowska - nasza parafianka. P. Bernadeta prowadzi także jedno ze spotkań w ramach czterotygodniowego cyklu Katechez dla narzeczonych, organizowanego w naszym dekanacie.

Parafialna Rada Duszpasterska

Spełnia funkcję doradczą i organizuje życie parafialne, doradzając w ważnych sprawach parafii, życiu duchowym i i duszpasterskim, o wystroju kościoła, nowych inwestycjach itp. Składa się z 12 osób. Są tu osoby wybrane przez parafian w bezpośrednich wyborach oraz członkowie z urzędu oraz z mianowania. Opiekunem i prowadzącym Radę Parafialną jest ks. Proboszcz.

Odwiedzono 17192897 razy