Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

2017-06-04
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
We czwartek Uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę – bł. Bogumiła, biskupa.
Przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej ostatnie przed wakacjami spotkanie członków wszystkich Róż Różańcowych.

Uroczyste udzielenie sakramentu bierzmowania będzie miało miejsce we środę 14 czerwca o godz. 18.00. Będziemy tego dnia gościć ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Intencje mszalne przyjęte na 14 czerwca wieczorem będą odprawione tego samego dnia o godz. 7.00.

Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Trasa procesji jak również miejsca ołtarzy pozostają tak jak w roku ubiegłym. ¨ Od dziś do oznaczonej skarbony można złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na tegoroczne Boże Ciało.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane jako coroczna składka na sprzątanie naszej świątyni.

Przypominamy, że począwszy o dzisiaj aż do końca sierpnia, wieczorna Msza św. niedzielna oraz świąteczna (czyli również Boże Ciało i Wniebowzięcie) będzie odprawiana o godz. 19.00.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisław Woch. Prośmy dla niego o Miłosierdzie Boże.