Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

2017-06-11
Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
- we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; we środę bł. Michała Kozala;
- we środę na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyste udzielenie sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas trzecich gimnazjum z naszej parafii. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli im ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Spowiedź przed bierzmowaniem we wtorek od godz. 17.00. Ostateczna próba liturgiczna dla młodzieży jutro, w poniedziałek o godz. 18.30.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w roku ubiegłym. W tym roku tematyka ołtarzy to 7 darów Ducha św. w nawiązaniu do sakramentu bierzmowania udzielonego dzień wcześniej. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:
- Ołtarz pierwszy przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych
- Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.
- Ołtarz trzeci na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy ZWM i starych osiedli.
- Ołtarz czwarty na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych

Do oznaczonej skarbony można składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.
Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 18.00 Msza św. a po niej uroczysta procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja przed wieczorną Mszą świętą. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie we wtorek po wieczornej Mszy św.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie czerwcową składką inwestycyjną.

We czwartek odbyło się posiedzenie Parafialnej Rafy Duszpasterskiej. Omówiono zarówno sprawy duszpasterskie jak i stan bieżących inwestycji oraz planów na przyszłość.