2017-06-23
We środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
W piątek –Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
W sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do udanego przebiegu procesji Bożego Ciała. Przy sprzyjającej pogodzie godnie uczciliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy osobom które przygotowywały ołtarze i udostępniły swoje posesje. Tym którzy zadbali o liturgię, Policji, Służbie maltańskiej i orkiestrze. Osobne podziękowania tym, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój ołtarzy i kwiaty. W tym roku złożono na ten cel 1.439 zł.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Wyjątkowo w niedzielę procesja przed wieczorną Mszą św, czyli o 18.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Uroczyste zakończenie Oktawy we czwartek. Będą słodycze dla najwytrwalszych. Oczywiście na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków. Również we czwartek na wieczornej Mszy św. zakończymy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny, ku czci św. naszych świętych patronów Piotra i Pawła. Mszę św. odpustową o godz. 11.00 odprawi nasz Rodak, ks. Jacek Tekiela, obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15. A po południu za tydzień tradycyjny festyn odpustowy w plebańskim ogrodzie. Rozpoczęcie zabawy od godz. 15.00. Jak co roku prosimy panie o przygotowanie poczęstunku. Panie mieszkające w blokach prosimy o przygotowanie smalcu, zaś panie mieszkające w domach prywatnych prosimy o upieczenie ciast drożdżowych z rabarbarem albo truskawkami. Można je przynosić na plebanię w sobotę po południu.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Trwają prace przygotowawcze do malowania dachu na kościele a także wokół budynku gospodarczo-magazynowego.

W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Stanisława Nowak. Prośmy dla niej o Miłosierdzie Boże.