2017-06-26
W liturgii w tym tygodniu:
- we środę – św. Ireneusza bpa i męczennika;
- we czwartek - liturgiczne wspomnienie naszych Świętych Patronów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy szczególnie chorych i starszych.
- w sobotę – wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

Dzisiaj przez cały dzień czcimy naszych Patronów św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Mszę św. będzie celebrował tegoroczny srebrny jubilat, ks. Jacek Tekiela. Intencją tej Eucharystii będzie dziękczynienie za jego 25 lat kapłaństwa a także prośba o Boże błogosławieństwo dla całego naszego miasta.

Tradycyjne spotkanie parafian w plebańskim ogrodzie rozpocznie się o godz. 15.00. Atrakcją tego dnia będzie oprócz tradycyjnych straganów, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, lody z Krzeszowic. Stoisko Związku Łowieckiego przy który można będzie postrzelać z łuku i innych broni, oraz liczne gry i zabawy. O 16.00 BIGOS PROBOSZCZA. Ok. 17.00 koncert „niespodzianka” naszego zespołu muzycznego.

Od dzisiaj aż do końca sierpnia nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 12.15 a wieczorna niedzielna Msza św. jest o godz. 19.00.

Dzisiaj również wyszedł ostatni przed wakacjami numer parafialnego tygodnika „Bliżej Apostołów”. Jest więc okazja by serdecznie podziękować całej redakcji naszego pisma za trud i zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się braciom Wojciechowi i Bartłomiejowi Hajdukom, bo to oni co tydzień redagują i składają całość gazety, a także panu Stanisławowi Kaczmarczykowi za obsługę fotograficzną.  Bóg zapłać.

Rozpoczęły się wakacje szkolne. Wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym wszystkich naszych szkół życzymy udanego wypoczynku. Jednocześnie przypominamy rodzicom i nauczycielom o niedzielnej Mszy św. również w czasie wakacyjnych wspólnych form wypoczynku, czyli kolonii, obozów i wycieczek. Również poza granicami kraju.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Antoni Bartosik i Irena Kula. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.