2017-07-28
W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek – święto św. Tomasza, Apostoła
- we wtorek – święto rocznicy poświecenia katedry na Wawelu
- we czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
- w piątek I miesiąca, z powodu wakacji nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 16.00, od godz. 17.00 spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu
- w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Kandydatom przygotowującym się do sakramentu bierzmowania po klasie I i II Gimnazjum, przypominamy o obowiązku oddania indeksu. Jest to warunek konieczny, aby rozpocząć kolejny rok przygotowań od września.

Składamy serdeczne podziękowanie za odpustowe spotkanie w ogrodzie plebańskim. Dziękujemy za upieczone ciasta, utopiony smalec, a przede wszystkim za bardzo liczną obecność i radosną atmosferę. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Andrzeja Wilka za przygotowanie nagłośnienia oraz prowadzenie zabaw integracyjno – tanecznych. Paniom z Róż, Pana Leszka Siwka, za zaopatrzenie nas w chleb, Pana Jerzego Woszczyny za plastikowe naczynia. Dary te zostały przekazane nieodpłatnie. Na stronie internetowej naszej parafii  można zobaczyć zdjęcia z ubiegłotygodniowej uroczystości

W związku z wakacyjną przerwą ukazywania się parafialnego „Biuletynu”, intencje Mszy św. zbiorowej za zmarłych odprawianej w każdy piątek o godz. 18.00 przez okres wakacji wywieszone będą w gablocie przy kościele.

Nowo otwierający się w Trzebini pod adresem Rynek 19 Salon optyczny „Green optics”, zaprasza na bezpłatne badanie wzroku osoby zainteresowane powyżej 15 roku życia. Otwarcie salonu w najbliższą sobotę 8 lipca o godz. 9.00.

W nocy 27 czerwca w wyniku pożaru w Domu Księży Emerytów w Bielsku Białej zmarł ks. kanonik Franciszek Janczy, który w latach 1972 – 1975, pełnił posługę wikariusza w naszej parafii. W latach 1994 – 2014 był proboszczem w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach os. Brzeszcze. Tam też jutro o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe, wprowadzeniem trumny z ciałem zmarłego do kościoła. O godz. 14.00 będzie Msza św., po której ciało śp. Ks. Franciszka zostanie odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Mirosławę Eterović i śp. Zygmunta Orłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu.