2017-07-28
W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- dzisiaj przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
- we  wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących
- w środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
- w sobotę – wspomnienie św. Marty

Jak słyszeliśmy w liście pasterskim w dniach 23 – 30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Organizacja MIVA Polska pomagająca w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek zwraca się z prośbą do wszystkich kierowców i podróżujących o włączenie się w Akcję św. Krzysztof „1 gr za 1 km”. Jako wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które służą pożytkowi naszemu i innym ludziom. Od dziś do przyszłej niedzieli będzie można złożyć ofiarę na ten szlachetny cel do oznaczonej skarbony znajdującej się w środku kościoła.

Natomiast we wtorek 25 lipca kiedy wspominamy św. Krzysztofa bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 w czasie, której będziemy modlić się za kierowców i podróżujących. A po Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów na parkingu przy kościele.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Władysławę Pstrucha. Polecajmy ją w naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu.