::: Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli .

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkiego Postu Palmowa

2019-04-15
Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi odbędą się we wtorek 16 kwietnia od godz. 9:00. Prosimy zatem w dalszym ciągu zgłaszać w zakrystii osoby, którym mamy zanieść przed Wielkanocą sakrament Pokuty i Komunii św.

Wielki Czwartek. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. Rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali cz. I, po czym o godz. 21.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie prowadzone przez nowopowstałą grupę muzyczną. Postarajmy się licznie wziąć w nim udział, by adoracja w ciemnicy była rzeczywistą obecnością wspólnoty parafialnej przy uwięzionym Chrystusie i by przy możliwie dużej liczbie wiernych zakończyć czwartkową adorację.

Wielki Piątek. Dzień Śmierci Pana Jezusa. Adorację w ciemnicy rozpoczniemy od godz. 7.00 rano. O godz. 10.00 adoracja w „ciemnicy” dla uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. O godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do północy. Rozpoczniemy ją śpiewem II i III części Gorzkich Żali. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła i w gablotach oraz wydrukowany w dzisiejszym biuletynie. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18,
a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego.

Wielka Sobota. Czuwanie przy Grobie Bożym od godz. 7.00. Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00, co pół godziny. O  godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie przed kościołem od poświęcenia ognia a zakończenie uroczystą procesją rezurekcyjną. W czasie Triduum Paschalnego nie odprawia się Mszy św. porannych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza św. o godz. 6.30.  Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Będzie to trzecia niedziela miesiąca, ale wyjątkowo comiesięczna składka inwestycyjna będzie w czwartą niedzielę 28 kwietnia.

Do dzisiaj można jeszcze składać dary dla ubogich do kosza przy kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zostanie ona rozdana przez parafialną Caritas we wtorek od godz. 14.00.

Z powodu małego zainteresowania, pielgrzymka na Ukrainę planowana na czerwiec tego roku, nie odbędzie się. Wszystkich który się na nią zapisali prosimy o zrozumienie.