::: Dziś sobota, 26 maja 2019 r, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła .

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkanocna

2019-04-29
W poniedziałek przypada Uroczystość liturgiczna św. Wojciecha i Jerzego, we wtorek św. Atanazego bpa, a w piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W sobotę wspominać będziemy św. Floriana, patrona strażaków i hutników. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa ze śpiewem litanii loretańskiej codziennie po wieczornej Mszy św. (również w niedziele). Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ niedawno była spowiedź wielkanocna nie będzie specjalnej spowiedzi oraz Mszy św. dla dzieci, ponieważ jest to dzień świąteczny. W sobotę wyjazd do chorych z Komunią św. od godz. 9:00.

W najbliższą sobotę 4 maja, w przededniu tegorocznych egzaminów maturalnych zapraszamy wszystkich maturzystów na Mszę św. w intencji pomyślnego zdania matury. W tym roku Msza św. będzie miała miejsce w kościele parafialnym w Sierszy, w sobotę o godz. 19.00. W roku ubiegłym modliliśmy się u nas, bowiem tradycyjnie Msze o pomyślne zdanie matury odbywają się na przemian, raz u nas a raz w Sierszy. Serdecznie zachęcamy do tej modlitwy samych maturzystów oraz ich najbliższych.

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne obchody tego święta mają miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Dziś również rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od pięciu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godz. 17.00.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na nasze parafialne inwestycje.

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z obecnych klas czwartych. Próby liturgiczne w kościele: w poniedziałek i wtorek o godz. 18:30. Spowiedź przed rocznicą w sobotę 4 maja od godz. 16:00.

W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Janina Surmiak-Kwaśniak i Genowefa Filas. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.