::: Dziś poniedziałek, 24 czerwca 2019 r, imieniny: Danuty, Jana, Janiny .

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna (WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE)

2019-06-02
w poniedziałek – św. Karola Lwangi i towarzyszy;
w piątek wspomnienie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, dwóch polskich księży franciszkanów, zamordowanych w Peru w 1991 r. Beatyfikowanych w 2015 roku.
w sobotę św. Jadwigi, królowej;

Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.

Jutro w naszej parafii uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania. Na Mszy św. o godz. 18.00 ok. 80 uczniów przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, z rąk ks. Bpa Jana Zająca. Zapraszamy wszystkich, nie tylko rodziny kandydatów, ale całą wspólnotę parafialną do licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci okazywanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusowego, z wyjątkiem piątków, kiedy to litanię będziemy śpiewać na zakończenie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, zamiast koronki do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę spotkanie Róż Różańcowych, po Mszy o 9.30.

W tym roku uroczystość odpustowa ku czci św. naszych patronów Piotra i Pawła będziemy przeżywać w niedzielę 30 czerwca. Wtedy też będzie tradycyjne spotkanie parafian w plebańskim ogrodzie. Już teraz zachęcamy nasze panie, do przygotowania ciast drożdżowych i smalcu. Dzieci natomiast zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim. Główna nagroda to rower. Szczegóły w dzisiejszym biuletynie.

Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na sprzątanie naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Mirosław Śledziński. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.

Odwiedzono 17192414 razy