::: Dziś czwartek, 17 października 2019 r, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora .

Ogłoszenia - 11 Niedziela Zywkła (Trójcy Świętej)

2019-06-17
Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

- w poniedziałek – św. Brata Alberta, w piątek – św. Alojzego Gonzagi,
W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna za całe dobro edukacji w tym roku szkolnym będzie we środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy zarówno uczniów jak i rodziców oraz pedagogów ze wszystkich szkół naszej parafii. Po Mszy świętej zwrot indeksów przez młodzież z wszystkich roczników przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w roku ubiegłym. W tym roku tematyka ołtarzy to wspomnienie nauczania Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:
Ołtarz pierwszy przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych
Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.
Ołtarz trzeci na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy os. Widokowego i starych osiedli.
Ołtarz czwarty na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych

Do oznaczonej skarbony można składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.

Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 18.00 Msza św. a po niej procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja przed wieczorną Mszą świętą. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie we wtorek po wieczornej Mszy św.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej.

6.    W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana św. Ernestyna Cupiał, Genowefa Kurek i Maciej Koryczan. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.