2019-06-26
W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek Narodzenie św. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (tego dnia nie obowiązuje post), w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej parafii. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zewnętrzna uroczystość odpustowa będzie w niedzielę 30 czerwca. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Sławomir Kołata, wicerektor Krakowskiego Seminarium Duchownego. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia.

Po południu tradycyjne odpustowe spotkanie parafian w plebańskim ogrodzie rozpocznie się ok. 15.00. Atrakcją tego dnia będą oprócz tradycyjnych straganów będą wspólne gry i zabawy, rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla dzieci. O 16.00 BIGOS PROBOSZCZA. Serdecznie zapraszamy. Jak zawsze prosimy panie o przygotowanie ciast drożdżowych i smalcu do  wspólnego poczęstunku.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Zdzisława Kot i Adam Pająk. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj procesja przed wieczorną Mszą, czyli o 17.30. Prosimy dzieci w strojach komunijnych jak i mniejsze dzieci do sypania kwiatków. Zakończenie Oktawy we czwartek.

Rozpoczęły się letnie wakacje. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej zarówno w prywatnych wyjazdach jak i w zorganizowanych formach wakacyjnego wypoczynku.