::: Dziś środa, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty .

2019-08-07
W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek - święto Przemienienia Pańskiego;
- we czwartek – św. Dominika, kapłana;
- w piątej – św. Edyty Stein, dziewicy i męczennicy;
- w sobotę– św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

W połowie września (od 15 do 17 czyli w niedzielę, poniedziałek i wtorek) organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu. W programie m.in. spływ Dunajcem, zamek w Niedzicy, wyjazd na górę Palenica w Szczawnicy, droga krzyżowa w sanktuarium w Pasierbcu oraz klasztor Cystersów w Szczyrzycu. Przewidywany koszt to 380 zł. Wszystkich, którzy już się zapisali prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przez dwie ostatnie niedziele włączyli się w akcję – „1 grosz za 1 kilometr” i złożyli ofiarę na zakup środków transportu  dla misjonarzy. Zebraliśmy 2.100 zł.

We środę wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W ramach niej idzie nasza osobna grupa trzebińska w ramach członu chrzanowskiego. Zapisy na pielgrzymkę trwają do wtorku włącznie w domu parafialnym codziennie od 18.30. Wyjście całej grupy pielgrzymkowej na trasę do Częstochowy w najbliższą środę. Msza św. o godz. 11.30 w kościele Matko Bożej Różańcowej w Chrzanowie i rozpoczęcie pieszej wędrówki.

Za tydzień w niedzielę będziemy w naszej parafii gościć ks. Michała Kowalskiego, proboszcza budującego kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej. Będzie głosił kazania a naszymi ofiarami wesprzemy dzieło budowy nowego kościoła w tamtejszej parafii.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Sołtys i Robert Rumianek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.