Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

2008-02-23

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Potrwają one następnie w poniedziałek, wtorek i środę. Szczegółowy plan kolejnych dni rekolekcyjnych podamy za tydzień oraz na lekcjach katechezy. Zapraszamy dzieci i gimnazjalistów do licznego udziału we mszy świętej na rozpoczęcie rekolekcji w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.

• Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży o 18.45.
  • Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy. Można je składać do skarbonek wystawionych w kościele.
  • Zapowiadane msze święte w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy po kolędzie w tym roku odprawimy w następujących terminach niedzielnych: 30 marca o 8:00, 13 kwietnia o 8:00, 20 kwietnia o 11:00 i tego samego dnia o 18:00.
  • Zachęcamy do nabywania w kiosku pod chórem baranków wielkanocnych przygotowanych przez Caritas, które później przyniesiemy z pokarmami do święcenia w Wielką Sobotę. Nabycie ich jest wkładem w dzieło pomocy dla ubogich świadczone przez Caritas oraz jeszcze jedną formą wielkopostnej jałmużny.
  • W przyszłą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Jak co miesiąc zapraszamy na godz. 21:00 na Apel Jasnogórski i Wieczór Jana Pawła II.
  • W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janina Heinisch, Zofia Kasprzyk, Stanisław Zelech, Małgorzata Bąk, Beata Galas i Józef Czyżewicz. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i prośmy o Miłosierdzie Boże.