Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

2008-03-01

Dzisiaj na mszy świętej o godz. 11:00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. W poniedziałek, wtorek i środę dzieci ze szkoły podstawowej nr 8 nie będą miały lekcji tylko spotkania rekolekcyjne – o 9 rano w szkole i po południu w kościele. Natomiast młodzież z gimnazjum będzie miała jedno spotkanie w kościele po lekcjach. Środa będzie dniem spowiedzi. Szczegółowy plan tych rekolekcji jest zamieszczony poniżej. Bardzo prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o jak najlepsze przeżycie przez dzieci tych dni.

• Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy jak w ubiegłych latach w piątek przed Niedzielą Palmową, czyli 14 marca.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź będzie od godz. 15.30 dla tych dzieci, które nie będą mogły skorzystać ze spowiedzi w rekolekcje. O 16.00 msza św. dla dzieci. W sobotę udamy się z Komunią Św. do chorych od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 9.30 spotkanie dla Róż różańcowych, a o godzinie 17.00 katecheza przed chrztem w sali nad kaplicą dla rodziców i chrzestnych dzieci, które będą chrzczone w Wielkanoc. Zapraszamy.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15, a dla młodzieży o 18.45.
  • Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Można je składać do skarbonek wystawionych w kościele.
  • Polecamy prasę katolicką w kiosku pod chórem. Dziś szczególnie zachęcamy do nabycia specjalnego numeru gazety „Totus Tuus”. Jeden egzemplarz kosztuje zaledwie 1 zł, a jest w nim wiele bardzo ciekawych artykułów na nadchodzące Święta.
  • W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Barbara Bąk, Jan Lasoń, Stefan Śniadek i Helena Sieradzka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i prośmy o Miłosierdzie Boże.