Msze Święte:

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Niedziela:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
18:00
::: Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny .
Untitled Document
The current character set is: latin2 powiększ

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu


2008-03-07

Dziękujemy dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom i wychowawcom ze szkoły podstawowej nr 8 i z gimnazjów, a także siostrom, katechetom oraz rodzicom, dzieciom i młodzieży za pięknie przeżyte rekolekcje wielkopostne na początku minionego tygodnia. Dzięki wspólnej pracy udało się zorganizować bogate i owocne spotkania z Ewangelią i tajemnicą Wielkiego Tygodnia.


 • Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 9.30 spotkanie dla Róż różańcowych, a o godzinie 17.00 katecheza przed chrztem w sali nad kaplicą dla rodziców i chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone w Wielkanoc. Zapraszamy.
 • Natomiast rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży starszej rozpoczną się w najbliższy piątek i potrwają do wtorku 18 marca. W piątek zapraszamy na rekolekcyjną drogę krzyżową o godz. 17.15 dla starszych i o 19.00 dla młodzieży, które pomogą nam wniknąć w czas skupienia i modlitwy. O 18:00 msza św. z pierwszą nauka ogólną.
  W sobotę o 9:30 msza św. dla chorych, a później odwiedzimy chorych w domach, których prosimy zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie. Tego dnia o 19.00 nauka stanowa dla rodzin. W niedzielę nauki ogólne na wszystkich mszach świętych. Przyszły poniedziałek 17 marca będzie dniem spowiedzi świętej.
 • Dokładny program rekolekcji jest umieszczony na plakatach, w biuletynie „Bliżej Apostołów”, a także poniżej na stronie internetowej. Dlatego zwłaszcza dziś prosimy, aby zabierać nasz biuletyn przy wyjściach z kościoła. Niech w każdym domu będzie program, który pozwoli wszystkim wziąć udział w poszczególnych spotkaniach. Rekolekcje wygłoszą: ks. Adam Podbiera i ks. Jan Szczepaniak z PAT w Krakowie. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach. Postarajmy się, aby jak najlepiej skorzystać z tych spotkań, zwłaszcza że łączą się one z Niedzielą Palmową i początkiem Wielkiego Tygodnia.
 • W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Na mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Po tej mszy nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.
 • W pobliżu ołtarza Miłosierdzia Bożego wystawiony jest kosz na dary dla ubogich. Prosimy o składanie do niego przede wszystkim żywności, która zostanie rozdana najuboższym przez parafialną Caritas.
 • Prosimy również o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Można je składać do skarbonek wystawionych w kościele.
 • W przyszłą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają na tradycyjny kiermasz z pamiątkami świątecznymi przy kościele.
 • Polecamy prasę katolicką w kiosku pod chórem. Zostało jeszcze kilka egzemplarzy specjalnego numeru gazety „Totus Tuus” z ciekawymi artykułami na nadchodzące Święta.
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Skraba. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu.Czytano 800 razy.
Powrót Do góry
 
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 1, 32-540 Trzebinia poczta@parafia.trzebinia.pl

Odwiedzono 17550054 razy

Projektowanie stron www dla parafii