Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

2008-03-14

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Dzisiaj na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

• Od piątku trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży starszej. Jutrzejszy dzień jest dniem Sakramentu Pokuty. Spowiadać będziemy od 7 rano do 10 i popołudniu od 15 do 19. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi właśnie w poniedziałek, gdyż w kolejnych dniach będzie to o wiele trudniejsze. Dokładny program rekolekcji jest umieszczony na plakatach, w internecie, a także w zeszłotygodniowym i dzisiejszym biuletynie „Bliżej Apostołów”. Zachęcamy, jak co tydzień, do zabierania go przy wyjściach z kościoła. Rekolekcje zakończymy we wtorek. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach. Postarajmy się, aby jak najpełniej skorzystać z tych spotkań i ze spowiedzi. Niech nam to pomoże w godnym i głębokim przeżywaniu Wielkiego Tygodnia.
  • W czwartek, piątek i sobotę nie będzie mszy świętych rano. Zapraszamy w te dni wszystkich parafian do udziału w wieczornych ceremoniach paschalnych.
  • Wielki Czwartek. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczyna ona obchody Triduum Paschalnego i upamiętnia Ostatnią Wieczerzę, w czasie której Chrystus ustanowił Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Po mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek. Dzień Śmierci Chrystusa. Rano o godz. 9.00 adoracja w „ciemnicy” dla dzieci z klas II, przygotowujących się do I komunii Świętej. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. O godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku z czytaniem Męki Pańskiej, adoracją Krzyża i wspólną Komunią Świętą. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja przez całą noc oraz w sobotę do godz. 18.00. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła i w gablotach oraz wydrukowany w dzisiejszym biuletynie. O godzinie 22.00 szczególnie zapraszamy na adorację młodzież, a o 23.00 nauczycieli i wychowawców. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego (najwyżej trzy posiłki dziennie, w tym jednego do syta).
  • Wielka Sobota. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 13.00, co pół godziny. O godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Nastąpi poświęcenie ognia, paschału i wody, a także uroczysta Eucharystia. Tego dnia przynieśmy ze sobą do kościoła świece.
  • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Jest to największe Święto wszystkich chrześcijan. Zapraszamy serdecznie na uroczystą mszę św. z procesją rezurekcyjną, którą odprawimy o 6.00 rano.
  • W pobliżu ołtarza Miłosierdzia Bożego wystawiony jest kosz na dary dla ubogich. Prosimy o składanie do niego przede wszystkim żywności, która zostanie rozdana najuboższym przez parafialną Caritas.
  • Prosimy również o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Można je składać do skarbonek w kościele.
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji św. Brata Alberta zapraszają dziś na kiermasz pamiątek świątecznych przy kościele.
  • Zachęcamy do zakupu w kiosku pod chórem specjalnego świątecznego numeru czasopisma Totus Tuus. Cena to zaledwie 1 zł.