Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania

2008-03-22

Dzisiejsza Uroczystość to największe Święto wszystkich chrześcijan. Upamiętnia ono Zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, a znakiem tego jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. Uroczystość dzisiejsza kończy Święte Triduum Paschalne.

• Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za wszystkie dary złożone dla najbiedniejszych, a Paniom z Caritas za przygotowanie paczek.
  • Dziękujemy serdecznie Siostrze Teresie oraz Panom: Piechocie, Ziembińskiemu i Ciołczykowi za pomoc przy zbudowaniu i udekorowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy także za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia Siostrze Organistce, scholi, służbie liturgicznej, młodzieży, a także harcerzom i Strażakom za pełnienie warty przy Grobie i udział w rezurekcji. W końcu wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za bardzo liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę, adorację i skupienie.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach.
  • W czasie Wielkiego Tygodnia i podczas Świąt gościmy wśród nas ks. Wojciecha Kościelniaka – misjonarza z Tanzanii, który pracuje tam od 18 lat. Dziękujemy ks. Wojciechowi za pomoc w tych dniach i życzymy wielu łask Bożych i zdrowia w trudnej pracy w Afryce. Zachęcamy, aby przy wyjściach z kościoła zabrać foldery, opisujące osobę i pracę ks. Wojciecha. Chcemy również wspomóc jego pracę materialnie. Dlatego za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia, składka na tacę będzie przeznaczona właśnie na ten cel. Zechciejmy wesprzeć ks. Wojciecha i jego ubogą wspólnotę w Kiabakari.
  • Od najbliższego piątku powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie odmawiana jest koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej odprawiana msza święta. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby choć na chwilę odwiedzać kościół w piątkowe popołudnia.
  • Jak co tydzień, zapraszamy do zabrania przy wyjściach z kościoła naszego biuletynu parafialnego „Bliżej Apostołów”. Wydajemy go już od 4 miesięcy. Jest to bezpłatna gazetka informacyjna, która zawiera wszystkie wiadomości oraz artykuły i reportaże dotyczące naszej wspólnoty. W dzisiejszym świątecznym kolorowym wydaniu znajdziemy oprócz bieżących informacji także wielkanocne życzenia i refleksje. Zapraszamy i polecamy co niedzielę nasz biuletyn „Bliżej Apostołów”, dzięki któremu jesteśmy dobrze poinformowani o życiu parafii.