::: Dziś wtorek, 17 września 2019 r, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza .

Ogłoszenia - 20 Niedziela zwykła

2011-08-15

Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana w Polsce świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Bardzo prosimy o podtrzymywanie zwyczaju święcenia wianków z kwiatów i ziół. Jest to przede wszystkim obowiązek matek i żon. Poświęcona wiązanka lub wianek powinien zostać powieszony przy drzwiach wejściowych jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi. Jest to również piękny sposób przyznania się do swojej wiary.

- we środę – św. Jacka kapłana;

- w sobotę – św. Bernarda opata Doktora Kościoła;

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii. Tegoroczna duża inwestycja, jaką było osuszenie krypty przedpogrzebowej i wymiana nawierzchni przed wejściem głównym nie została jeszcze przez wykonawcę całkowicie zakończona, gdyż okazało się że  lipcowe ulewne deszcze spowodowały ponowne przedostawanie się wody do wnętrza krypty poprzez popękany mur ogrodzeniowy. W najbliższym czasie firma zobowiązała się do zabezpieczenia muru i ponownego odmalowania wnętrza krypty. Pozostało jeszcze odnowienie schodów głównych i uzupełnienie szczelin między kostką brukową piaskiem kwarcowym. Kolejne inwestycje zostaną ustalone na posiedzeniu Rady Parafialnej. Wydaje się rzeczą konieczną, aby w przyszłym roku wymalować wnętrze kościoła, wcześniej sprawdziwszy instalację elektryczną i po zabudowaniu wylotów nadmuchowych systemu ogrzewania naszej świątyni.

W najbliższą środę wyrusza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd spod kościoła o godz. 16.00 a powrót w niedzielę.

Dzisiaj prze wejściami do kościoła można złożyć ofiary do puszek na pomoc głodującym mieszkańcom wschodniej Afryki.