::: Dziś wtorek, 17 września 2019 r, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza .

2011-08-20

W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Królowej,

- we środę – św. Bartłomieja Apostoła,

- w piątek – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 odprawiane będą przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.

- w sobotę – wspomnienie św. Moniki,

W ubiegłą niedzielę przed wejściami do kościoła składaliśmy ofiary do puszek na pomoc głodującym mieszkańcom wschodniej Afryki. Zebrano 3.278 zł i 5 Euro. Ta duża kwota świadczy dobrze o naszej wrażliwości na ludzką nędzę. Pieniądze zostały przekazane do Kurii Metropolitalnej organizującej pomoc. Wszystkim którzy odpowiedzieli na apel Ojca św. i naszego Księdza Kardynała składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłym tygodniu we czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Już teraz zapraszamy wszystkich uczniów, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum oraz szkół średnich a także rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. której szczególną intencją będzie prośba o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, która będzie odprawiona we środę, w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego o godz. 18.00. Wcześniej okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00 Bardzo prosimy rodziców o zadbanie o to, by dzieci z Panem Bogiem rozpoczęły kolejny etap swojego kształcenia i wychowania. Dyrekcje wszystkich szkół z terenu naszej parafii serdecznie prosimy o zorganizowanie pocztów sztandarowych, które uwidocznią uczestnictwo delegacji uczniów w tej uroczystości.