::: Dziś wtorek, 17 września 2019 r, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza .

2011-08-29

W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

- we czwartek – bł. Bronisławy, dziewicy;

- w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła;

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po wakacyjnej przerwie wracamy do normalnego porządku: spowiedź dla dzieci będzie we środę  a więc w piątek o 16.00 Msza św. dla dzieci, potem okazja do spowiedzi dla dorosłych i wieczorna Msza św. pierwszo piątkowa. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00. Bardzo prosimy o zgłaszanie ewentualnej nieobecności chorego w domu w tym czasie. Przez ostatnie kilka miesięcy zdarzało się, że ksiądz z Panem Jezusem zastawał drzwi zamknięte.

Decyzją ks. Kardynała Metropolity pracujący dotychczas w naszej parafii wikariusze, zostali przeniesieni na inne placówki. Ks. Janusz Kozioł został wikariuszem parafii św. Rodziny w Krakowie Nowym Bieżanowie, ks. Sławomir Kowalski został wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Myślenicach, a ks. Bogdan Kosek wikariuszem w Krakowie Bieżanowie. Wszystkim księżom serdecznie dziękujemy za pracę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowych miejscach kapłańskiej posługi. Dzisiaj witamy wśród nas nowych wikariuszy. Z parafii św. Maksymiliana w Rudniku przychodzi do nas ks. Artur Zdebski, z parafii św. Mikołaja w Chrzanowie przychodzi do nas ks. Andrzej Florczak, a bezpośrednio po święceniach kapłańskich do naszej parafii skierowano ks. Tomasza Jarząbka. Polećmy całą trójkę nowych kapłanów opiece Bożej na czas pełnienia posługi duszpasterskiej w naszej parafii i otoczmy ich swoją życzliwością i wyrozumiałością.

W najbliższą sobotę tradycyjna pielgrzymka Służby Liturgicznej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczysta Msza św. przed Bazyliką o godz. 11.00. Wyjazd ministrantów i lektorów z naszej parafii o godz. 8.00 z parkingu przy kościele, a powrót ok. 14.30.

W najbliższy czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Mszę św. we środę o godz. 18.00. Wcześniej spowiedź dla dzieci i rodziców od godz. 17.00. W sposób szczególny zapraszamy uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i ich rodziców. Na tej Mszy św. poświęcimy tornistry i resztę ekwipunku szkolnego pierwszaka.

Od najbliższej niedzieli powraca Msza św. o godz. 12.15, a Msza wieczorna odprawiana będzie o godz. 18.00. Zmianie ulega też rozkład pracy kancelarii parafialnej. Od poniedziałku będzie ona czynna: w poniedziałek i wtorek w godz. 16.00 17.30 a we środę i czwartek w godz. 8.00 – 9.30. W piątek nieczynne a w sobotę jak do tej pory od 8.00 do 9.00. Formalności związane ze ślubem i chrztem załatwiane będą głównie w poniedziałki i wtorki po południu. Sprawy cmentarza we środy. We czwartki wszystkie pozostałe sprawy. W soboty uzupełnienie formalności ślubnych. Terminy pogrzebów ustalać można codziennie, a formalności z tym związane w kancelarii w godzinach jej otwarcia.