Msze Święte:

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Niedziela:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
18:00
::: Dziś wtorek, 17 września 2019 r, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza .
Untitled Document
The current character set is: latin2

Ogłoszenia - 24 Niedziela Zwykła


2011-09-21
W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- we wtorek – św. Jana Chryzostoma;

- we środę - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- we czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

- w piątek - wspomnienie św. męczenników Korneliusz papieża i Cypriana biskupa;

- w przyszłą niedzielę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o solenizancie tego dnia, księdzu Prałacie Stanisławie Gałuszce, życząc mu zdrowia i opieki świętego Patrona. Msza św. w jego intencji o godz. 9.30.


Chłopców z klas III szkoły podstawowej i starszych pragnących zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę we wtorek o godz. 16.45 w kościele. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.30 Spotkanie Róż Różańcowych.

Dzisiaj również przez cały dzień przy wyjściach z kościoła można złożyć ofiarę na fundusz pomocy szkolnej dzieciom z ubogich rodzin naszej parafii.

We środę, z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, udamy się wieczorem na modlitwę pod krzyż na Bożniowej. Najpierw na wieczornej Eucharystii dokonamy uroczystego uczczenia krzyża. Potem nastąpi wyjście sprzed kościoła. Pójdziemy w procesji ze świecami. Świece będą do zabrania przy wyjściu z kościoła.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę będzie wrześniową składką inwestycyjną. Zapowiadany wcześniej projekt gromadzenia środków na malowanie wnętrza kościoła musimy odłożyć na przyszłość, bowiem najpilniejszą i nieplanowaną inwestycją musi być w tym roku dokończenie budowy kotłowni centralnego ogrzewania naszej świątyni na strychu kościoła. Szczegóły tej inwestycji w dzisiejszym Biuletynie Bliżej Apostołów.

W najbliższą sobotę, 17 września przypada kolejna rocznica agresji sowieckiej na nasz kraj w roku 1939. Pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o ofiarach tej zbrodniczej akcji oraz o wszystkich ofiarach II wojny światowej.  

Zapisy na katechezę dla bierzmowanych rozpoczną się po niedzieli 18 września. Szczegóły zostaną podane w szkołach oraz w ogłoszeniach w przyszłą niedzielę.

Redakcja parafialnego biuletynu „Bliżej Apostołów” informuje, że są dwa wolne miejsca na reklamę, z której dochód częściowo pokrywa koszty druku. Zachęcamy więc właścicieli firm działających na terenie naszego miasta do skorzystania z tej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

Spotkanie organizacyjne pielgrzymów wyjeżdżających do Fatimy odbędzie się w najbliższy piątek, 16 września o godz. 19.00 w parafialnej kawiarence.

W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Mudyna. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i prośmy dla niego o Miłosierdzie Boże.Czytano 710 razy.
Powrót Do góry
 
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 1, 32-540 Trzebinia poczta@parafia.trzebinia.pl

Odwiedzono 18359521 razy

Projektowanie stron www dla parafii