::: Dziś wtorek, 17 września 2019 r, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza .
The current character set is: latin2

2011-09-21

·          We wtorek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich;

·          we środę - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

·          we czwartek - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

·          w piątek - wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym i katechetycznym spotkanie organizacyjne uczniów Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas I i II w piątek o godz. 18.00 na Mszę św, a po niej spotkanie w kościele. Klasa III we czwartek, również na godz. 18.00 na Mszę św, a po niej spotkanie w kościele. Na pierwszym spotkaniu uczniowie otrzymają indeksy. Koszt indeksu 5 zł.  Po podziale na grupy następne spotkania będą się odbywać w sali katechetycznej.

Dzieci z klas II Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w piątek, 07.10.2011 r., o g. 16.00. W czasie tej Mszy Świętej poświęcimy  dzieciom różańce. W trakcie Mszy Świętej będzie też specjalne kazanie do dzieci i ich rodziców na temat modlitwy różańcowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w środowej liturgii adoracji Krzyża św. i procesji na górę Bożniową. Bóg zapłać za to, że kościół tego wieczoru był pełen, a na górę w procesji ze świecami udało się ponad sto sześćdziesiąt osób. Daliśmy w ten sposób piękne świadectwo naszego przywiązania do krzyża i wierności Panu Bogu.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Henryka Rolkę. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.