::: Dziś wtorek, 17 września 2019 r, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza .
The current character set is: latin2

2011-09-24

Rozpoczęło się przygotowanie młodzieży gimnazjum do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy zarówno uczniów jak i rodziców wszystkich klas o zainteresowanie się tym tematem, gdyż przyjęcie do grup przygotowania w terminie późniejszym nie będzie możliwe.

·         we wtorek - wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, kapłana;

·         w środę - wspomnienie św. Wacława, męczennika;

·         w czwartek - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

·         w piątek - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;

·         w sobotę - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła.

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

• Od soboty zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17:30. Dzieci będą po nabożeństwach otrzymywały obrazki. Uroczyste poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. będzie w przyszłym tygodniu, 7 października, na Mszy św. o godz. 16:00.
  • Prosimy o prowadzenie różańca:

1.     w poniedziałki           młodzież szkół średnich

2.     we wtorki                  schola i służba liturgiczna

3.     w środy                     dzieci ze szkoły podstawowej

4.     w czwartki                 młodzież gimnazjalna

5.     w piątki                     grupa teatralna „Misterium”

6.     w soboty                    Róże Żywego Różańca

• Pierwszy Piątek miesiąca wypada w przyszłym tygodniu, ale w tym wypada Pierwsza Sobota miesiąca, a więc wyjazd z Komunią św. do chorych w sobotę 1 października od godz. 9:00.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli ofiarami do puszek dzieło pomocy szkolnej dzieciom z biednych rodzin naszej parafii. Zebrano tego dnia 1 650 zł. Pieniądze zostaną rozdysponowane między najbardziej potrzebujących.
  • W związku z planowanym uruchomieniem działalności parafialnej biblioteki, zwracamy się z prośbą do osób mających w domu dobry i sprawny, ale już niepotrzebny sprzęt komputerowy, by przemyśleć możliwość przekazania go parafii na użytek biblioteki. Chodzi o komputer (najlepiej laptop), skaner, drukarkę.
  • W tym roku rusza w Trzebini projekt „Szlachetna Paczka”, mający na celu ofiarowanie pomocy w postaci paczek świątecznych osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. W związku z trwającym naborem na wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Trzebini zachęcamy do zgłaszania się ochotników poprzez stronę internetową, której adres oraz więcej szczegółów znajdziemy w naszym biuletynie.