Msze Święte:

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Niedziela:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
18:00
::: Dziś wtorek, 17 września 2019 r, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza .
Untitled Document
The current character set is: latin2 powiększ

Ogłoszenia - 27 Niedziela Zwykła


2011-09-29

Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia - czas szczególniejszej modlitwy i pomocy ludziom ubogim i pokrzywdzonym. Przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego znajdziemy kosz, gdzie można składać odzież lub niepsującą się żywność dla ubogich.


 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • we wtorek      - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu w sposób szczególny wspomnijmy księdza Kard. Franciszka Macharskiego w dniu jego imienin.
  • w środę           - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  • w piątek          - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Będzie to pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu na Mszy św. o godz. 16:00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas II, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

  • W przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzić będziemy XI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Człowiek modlitwy”. Jak co roku, po każdej Mszy świętej, będzie można za tydzień wesprzeć datkiem do puszek dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia na stypendia dla studentów z ubogich rodzin.
  • W październiku przyjmujemy już ofiary na tegoroczne wypominki za zmarłych. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w dzisiejszym biuletynie „Bliżej Apostołów”. Przy wyjściach z kościoła można zabrać do domu także kartki wypominkowe.
  • Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30.
  • W tym roku rusza w Trzebini projekt „Szlachetna Paczka”, mający na celu ofiarowanie pomocy w postaci paczek świątecznych osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. W związku z trwającym naborem na wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Trzebini zachęcamy do zgłaszania się ochotników poprzez stronę internetową, której adres oraz więcej szczegółów znajdziemy w naszym biuletynie.
  • Kolejne spotkania kandydatów na ministrantów będą odbywać się w każdą sobotę października o godz. 10:00 w kościele.
  • W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lucyna Kyć. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek…Czytano 915 razy.
Powrót Do góry

Pliki do pobrania:
 
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 1, 32-540 Trzebinia poczta@parafia.trzebinia.pl

Odwiedzono 18359553 razy

Projektowanie stron www dla parafii