Msze Święte:

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Niedziela:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
18:00
::: Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny .
Untitled Document
The current character set is: latin2 powiększ

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna


2013-05-08

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

w poniedziałek – święto świętych Apostołów Jakuba i Filipa;

we środę – św. Stanisława Bpa i męczennika. W katedrze na Wawelu odbędą się wtedy święcenia diakonatu. Dla naszej parafii jest to uroczystość patronalna, gdyż św. Stanisław jest drugim patronem naszego kościoła, zatem w tym dniu obchodzić będziemy uroczystość odpustową. Msze św. we środę o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 18.00. Odprawi ją i kazanie odpustowe wygłosi ks. Janusz Kozioł, nasz były wikariusz, obecnie pracujący w Krakowie-Bieżanowie. Po sumie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków. Będzie to również dzień imienin naszego ks. Proboszcza, zatem pamiętajmy tego dnia o modlitwie w jego intencji.


W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas drugich będą przeżywały swoją Pierwszą Komunię św. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrztu św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 9.00.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Bardzo prosimy, by dorośli, rodzice i dziadkowie zadbali o to by jak najliczniej w majówkach brały udział dzieci.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych w kaplicy MB Częstochowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy bardzo licznie wzięli udział w ubiegłą niedzielę w modlitwie za śp. Ks. Prałata Stanisława Gałuszki w I rocznicę jego śmierci. W dalszym ciągu można zabrać ze sobą na pamiątkę okolicznościowy numer biuletynu Bliżej Apostołów poświęcony osobie ks. Prałata. Do połowy maja czynna jest również w dworze Zieleniewskich okolicznościowa wystawa.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Kamil Głuch, Jan Michałuszek, Czesława Zając i Jerzy RembowskiCzytano 721 razy.
Powrót Do góry
 
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 1, 32-540 Trzebinia poczta@parafia.trzebinia.pl

Odwiedzono 17550515 razy

Projektowanie stron www dla parafii