Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

2013-05-08

w poniedziałek – święto świętych Apostołów Jakuba i Filipa;

we środę – św. Stanisława Bpa i męczennika. W katedrze na Wawelu odbędą się wtedy święcenia diakonatu. Dla naszej parafii jest to uroczystość patronalna, gdyż św. Stanisław jest drugim patronem naszego kościoła, zatem w tym dniu obchodzić będziemy uroczystość odpustową. Msze św. we środę o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 18.00. Odprawi ją i kazanie odpustowe wygłosi ks. Janusz Kozioł, nasz były wikariusz, obecnie pracujący w Krakowie-Bieżanowie. Po sumie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków. Będzie to również dzień imienin naszego ks. Proboszcza, zatem pamiętajmy tego dnia o modlitwie w jego intencji.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas drugich będą przeżywały swoją Pierwszą Komunię św. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrztu św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 9.00.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Bardzo prosimy, by dorośli, rodzice i dziadkowie zadbali o to by jak najliczniej w majówkach brały udział dzieci.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych w kaplicy MB Częstochowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy bardzo licznie wzięli udział w ubiegłą niedzielę w modlitwie za śp. Ks. Prałata Stanisława Gałuszki w I rocznicę jego śmierci. W dalszym ciągu można zabrać ze sobą na pamiątkę okolicznościowy numer biuletynu Bliżej Apostołów poświęcony osobie ks. Prałata. Do połowy maja czynna jest również w dworze Zieleniewskich okolicznościowa wystawa.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Kamil Głuch, Jan Michałuszek, Czesława Zając i Jerzy Rembowski