Msze Święte:

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Niedziela:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
18:00
::: Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny .
Untitled Document
The current character set is: latin2 powiększ

Ogloszenia - 7 Niedziela Wielkanocna (WNIEBOWSTĄPIENIE)


2013-05-12

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej

we wtorek – święto św. Macieja Apostoła;

we czwartek – święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika;

Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha świętego, czyli tzw. Zielone Świątki. Tego dnia odbędzie się dekanalny dzień modlitw o pokój. W tym roku będzie on w parafii w Sierszy. O godz. 17.00 Msza św. w intencji pokoju a po niej spotkanie z o. Zygmuntem Kwiatkowskim, od 30 lat pracującym za misjach w Syrii.

2.   


Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrztu św. Przez cały najbliższy tydzień w ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci będą brały udział w nabożeństwach majowych.

Dzisiaj mija kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, zamordowanego przez komunistów w 1946 roku w Płokach. O 17.00 rozpoczyna się w miejscu jego śmierci coroczne nabożeństwo, na które zaprasza ks. Proboszcz z parafii Płoki.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w piątki w ramach godzinnej adoracji przez Mszą wieczorną, a w niedziele o godz. 17.30. Bardzo prosimy, by dorośli, rodzice i dziadkowie zadbali o to by jak najliczniej w majówkach brały udział dzieci. Smutnym jest fakt, że do tej pory praktycznie dzieci w ogóle nie pojawiają się na nabożeństwach majowych.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy włączyli się zarówno swoja obecnością jak i zaangażowaniem w liturgię w uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława. Szczególnie gorąco dziękujemy rodzicom małych dzieci za włączenie swoich pociech w procesję i sypanie kwiatków.

Kino „Sokół” w Trzebini zaprasza na projekcję fabularnego filmu CRISTIADA, opowiadającego o męczeństwie katolików w Meksyku. Film ten spotyka się w całej Europie z wielkimi problemami w dystrybucji, ponieważ ukazuje bardzo niewygodną dla wielu sił politycznych prawdę o współczesnych prześladowaniach chrześcijan. Terminy poszczególnych projekcji w dzisiejszym biuletynie.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie majową składką inwestycyjną.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Józef Stępień, Wiesław Pierzchała, Irena Kozłowska i Ewa Dąbek. Prośmy Boga o miłosierdzie dla nich.Czytano 735 razy.
Powrót Do góry
 
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 1, 32-540 Trzebinia poczta@parafia.trzebinia.pl

Odwiedzono 17550065 razy

Projektowanie stron www dla parafii