Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha świętego

2013-05-23

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
w piątek – wspomnienie Matki Bożej wspomożenia Wiernych.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe które odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w piątki w ramach godzinnej adoracji przez Mszą wieczorną, a w niedziele o godz. 17.30.
Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na majową składką inwestycyjną. Niebawem ruszą prace przy budowie nowego budynku magazynowego.

Stowarzyszenie WSPÓLNA TRZEBINIA prosi o przekazanie zaproszenia na debatę mieszkańców z władzami miasta na temat tzw. Ustawy śmieciowej. Odbędzie się ona jutro o godz. 18.00 w Dworze Zieleniewskich.

W najbliższą niedzielę odwiedzą naszą parafia Siostry nazaretanki prowadzące w Wadowicach Dom dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem. Będą one kwestować przy wyjściach z kościoła po Mszach św. na rzecz prowadzonego przez nich ośrodka pomocy. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego dzieła.

W przyszłą sobotę w katedrze na Wawelu odbędą się święcenia kapłańskie diakonów naszego seminarium duchownego.

Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy świętej która kończy czas wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

W przyszłą niedzielę również odbędzie się w naszej parafii tradycyjny Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Początek wspólnej zabawy od godz. 15:30. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Gang Marcela”. Z powodu przygotowań do festynu, po zakończeniu dopołudniowych Mszy św., nie będzie można wjechać na przykościelny parking przed wieczorną Mszą świętą.

W ubiegłą środę parafia nasza aktem notarialnym przekazała nieodpłatnie na rzecz gminy Trzebinia dwie działki gruntowe o pow. 13 arów, na których Rada Miasta
zobowiązała się do zbudowania drogi dojazdowej do budynków mieszkalnych przy ulicy „Na Wzgórze”.

Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Trasa procesji jak
również miejsca ołtarzy pozostają tak jak w roku ubiegłym.