2013-06-05

W poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników z Ugandy;
We środę – św. Bonifacego, bpa i męczennika;

W piątek –Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie ma postu! Będzie to również pierwszy piątek czerwca. Dla dzieci okazja do spowiedzi od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla nich a potem spowiedź dla dorosłych i wieczorna Msza św.
W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do udanego przebiegu procesji Bożego Ciała. Przy sprzyjającej pogodzie godnie uczciliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Państwu Zając, Kanczak, Dyląg i Strózik dziękujemy za udostępnienie swoich posesji. Tym, którzy koordynowali przygotowania ołtarzy: p. Małgorzacie Orszak, Panu Markowi Gwizdale i Pani Agacie Matonóg, Panu Zbigniewowi Czerwcowi i Panu Antoniemu Korpale, tym którzy zadbali o liturgię, Policji, Straży Pożarnej i orkiestrze. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój ołtarzy i kwiaty. W tym roku złożono na ten cel 1.134 zł.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła, a po nim Msza św. o Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Uroczyste zakończenie Oktawy we czwartek. Będą słodycze dla najwytrwalszych.

Siostry Nazaretanki z Wadowic nadesłały podziękowanie za wsparcie jakiego doświadczyły od nas w ubiegłą niedzielę. Była to kwota 7.321 zł. Serdecznie dziękujemy tym, którzy dołączyli się do tego dzieła.

Podziękowania składamy również za zbierane dzisiaj ofiary na sprzątanie naszej świątyni.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w kaplicy Matki Bożej po Mszy św. o 9.30.

Dużym zrozumieniem spotkała się w naszej parafii Europejska Inicjatywa Obywatelska JEDEN Z NAS. Swoje podpisy pod apelem o zmianę unijnego prawa podpisały 104 osoby. Dziękujemy.

Przypominamy, że od niedzieli dzisiejszej do końca sierpnia wieczorna niedzielna Msza św. będzie o godz. 19.00.