2013-06-26

W liturgii w tym tygodniu:

- w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

- w piątek – św. Ireneusza, bpa i męczennika. Będzie to ostatni dzień roku szkolnego. Msze święte na zakończenie roku szkolnego w piątek o 7.00 dla uczniów gimnazjów, a dla uczniów szkoły podstawowej dzień wcześniej, we czwartek o godz. 8.00.

- sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; Patronów naszej parafii. Msze święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystość odpustową będziemy przeżywać w niedzielę.

Kazania tego dnia będzie głosił jak zwyczaj każe nasz tegoroczny rekolekcjonista o. Mirosław Górkiewicz, Paulin z Jasnej Góry, a sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Marek Hajdyła, obchodzący w tym roku swój srebrny jubileusz kapłaństwa. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Atrakcją tego dnia będzie oprócz tradycyjnych straganów również darmowa dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci a także inne niespodzianki. Zapraszamy rodziny z dziećmi po południu od 15.00.

W najbliższą środę o godz. 16.00 odbędzie się uroczyste nadanie imienia ks. Prałata Stanisława Gałuszki Warsztatom Terapii Zajęciowej działających przy naszej parafii oraz poświęcenie pamiątkowej tablicy. Tego uroczystego aktu dokona zaproszony na tę okazję ks. bp Damian Muskus. Będzie to najważniejsza część Dnia Patrona, corocznie obchodzonego przez Fundację Brata Alberta.

Od przyszłej niedzieli aż do końca sierpnia nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 12.15 a wieczorna niedzielna Msza św. jest o godz. 19.00.

Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej. O niespodziewanej ale bardzo koniecznej inwestycji, jaką jest
remont konstrukcji wieży była mowa na kazaniu.

Spotkanie organizacyjne rodziców i uczestników wakacyjnego wyjazdu młodzieży do Zakopanego będzie w piątek, 28 czerwca o godz. 19.00 w parafialnej kawiarence.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wiesław Frankiewicz, Roman Gielarowski i Roman Kolasa. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.