20Sobota, 20 kwietnia 2024Agnieszka, Teodor, Czesław
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 Liczba wyświetleń: 1156

4 Niedziela Wielkiego Postu

Ksiądz proboszcz parafii Cretoia w Mołdawii nadesłał do nas list następującej treści: Za serdeczne i życzliwe przyjęcie, ofiarność i otwarte serca parafian gorąco dziękujemy. Bardzo doceniamy gest chrześcijańskiej solidarności. Zebraliśmy kwotę 7.855 zł. Jest to wielka pomoc dla naszej charytatywnej działalności. Wasz dar zostanie na zawsze w naszych sercach i modlitwie. Bóg Wam zapłać!

W kiosku pod chórem można znaleźć baranki wielkanocne Caritas Polska, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości złożenia wielkopostnej jałmużny i podzielenia się z potrzebującymi tym co konieczne.

W każdą niedzielę Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15, a dla młodzieży o 18.45.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. i Gorzkich Żalach. Potrwają do środy włącznie. Środa będzie dniem spowiedzi. Nauki dla dorosłych będą głoszone w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 18.00. Szczegółowy program rekolekcji dla dzieci i młodzieży jest wydrukowany w naszym biuletynie. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Kowalski – proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej.

Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę samolotową do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii. Pielgrzymka potrwa siedem dni i pozwoli odwiedzić sanktuarium Objawień Matki Bożej w Fatimie, a także zwiedzić Lizbonę, Uniwersytet Coimbra oraz nawiedzić hiszpańskie Sanktuarium św. Jakuba. Szczegółowe informacje w zakrystii.

Przypominamy, ze próby liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbywają się co tydzień w środę, w kościele, od g. 16.30. Próby liturgiczne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbywają się również w środy. Rozpoczynają się one od uczestnictwa we Mszy św. o g. 18.00. Przypominamy o tym, że obecność na tych próbach jest obowiązkowa, do tej pory bowiem frekwencja pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Prosimy również koniecznie o dostarczenie na najbliższe spotkanie aktów chrztów tych osób które chrzczone były poza naszą parafią. Dotyczy to zarówno dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej jak i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
śp. Józefa Szkółka. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

Dzisiaj wychodząc z kościoła można nabyć różne numery i egzemplarze prasy i wydawnictw katolickich, z których dochód przekazany zostanie na pomoc dla odbudowywanego po pożarze klasztoru i kościoła w Alwerni. Gorąco zachęcamy do wsparcia tego gestu solidarności.