20Sobota, 20 kwietnia 2024Agnieszka, Teodor, Czesław
sobota, 23 kwietnia 2011 Liczba wyświetleń: 1296

6 Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i - jeżeli pogoda pozwoli procesja na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na pozostałych Mszach św. poświęcenie palm na rozpoczęcie liturgii.
6 Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa

Program liturgii TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej. Postarajmy się licznie wziąć w nim udział, by adoracja w ciemnicy była rzeczywistą obecnością wspólnoty parafialnej przy uwięzionym Chrystusie i by przy możliwie dużej liczbie wiernych zakończyć czwartkową adorację.

Wielki Piątek. Dzień Śmierci Pana Jezusa. Adorację w ciemnicy rozpoczniemy od godz. 7.00 rano. O godz. 9.00 adoracja w „ciemnicy” dla dzieci z klas II, przygotowujących się do I Komunii Świętej. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. O godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do północy. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła i w gablotach oraz wydrukowany w dzisiejszym biuletynie. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18, a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego.

Wielka Sobota. Czuwanie przy Grobie Bożym od godz. 7.00. Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00, co pół godziny. O  godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. W czasie triduum paschalnego nie odprawia się Mszy św. porannych.

Księża Salwatorianie we współpracy z księżmi dekanatu Trzebińskiego organizują w tym czasie w kościele NSPJ tzw. Noc konfesjonałów, czyli nocny dyżur w konfesjonale w nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę, w godz. od 20.00 do 3.00 w nocy. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty.

Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Jest to największe Święto wszystkich chrześcijan. Zapraszamy serdecznie na uroczystą Mszę św. z procesją rezurekcyjną o 6.00 rano.

Prosimy o składanie żywności dla ubogich do kosza przy ołtarzu Miłosierdiza Bożego. Zostanie ona rozdana potrzebującym przez naszą parafialną Caritas.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych puszek.

Dziś przy kościele Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają dziś na kiermasz pamiątek świątecznych.

Tradycyjnie jak co roku, ks. Bogdan zaprasza dzieci na wakacyjny wyjazd nad morze do Władysławowa. Szczegółowe informacje w dzisiejszym biuletynie.

Dzisiaj o godz. 19.00 "Misterium Pasyjne ulicami Trzebini" Nabożeństwo rozpocznie się przed kościołem. Następnie udamy się z Jezusem na ulice naszego miasta. Prosimy o zabranie ze sobą świec.