25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
piątek, 17 stycznia 2014 Liczba wyświetleń: 1061

Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej. Wtedy też uroczystym koncertem kolęd w wykonaniu chórów z całego naszego regionu zakończymy czas radości z Bożego Narodzenia. W tym tygodniu w liturgii: w piątek – św. Antoniego, opata
Niedziela Chrztu Pańskiego

W dalszym ciągu trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy ciepło i serdecznie przyjmują u siebie swoich duszpasterzy. Każdy ksiądz chodzący po kolędzie po zakończeniu ferii zimowych odprawi Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla odwiedzonych przez siebie rodzin i dokona podsumowania wizyty w swoim rejonie.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę do Rzymu na przełomie kwietnia i maja tego roku, na kanonizację Papieża Jana Pawła II. Szczegółowe informacje w zakrystii. Wszystkim już zapisanym przypominamy, że jest możliwość dodatkowego ubezpieczenia się. Należy to zrobić osobiście i indywidualnie w biurze organizującym nasz wyjazd w Chrzanowie.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie styczniową składką inwestycyjną.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Pawłowski i Stefania Prymka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.