20Sobota, 20 kwietnia 2024Agnieszka, Teodor, Czesław
sobota, 25 grudnia 2010 Liczba wyświetleń: 1430

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

Od poniedziałku rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Pamiętajmy o przygotowaniu zeszytów przez uczniów, kropidła, wygaszeniu telewizora na czas spotkania z księdzem. Program kolędy umieszczony jest w gablocie, w Internecie, a także drukowany był w adwentowym wydaniu biuletynu „Bliżej Apostołów”.
Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół i jego otoczenie do Świąt. Szczególne podziękowania składamy siostrze Teresie za dnie i noce spędzone na pracy nad dekoracjami. Nad wystrojem szopki, montażem choinek pracowali panowie: Tadeusz Piechota, Jerzy Ziembiński, Kazimierz Baudler, Stanisław Urbański, Władysław Wrzodek, Szczepan Ciołczyk. Wielkie Bóg zapłać za tę wielką pracę kontynuowaną zarówno przy wielkich mrozach jak i przy zniechęcających roztopach.

Pani Stefanii Gwizdałowej dziękujemy za piękny adwentowy wieniec. Dziękujemy Panu Józefowi Lasoniowi i Józefowi Szostkowi za ofiarowane do kościoła choinki. Panu Jerzemu Czechowi i jego synowi Piotrowi dziękujemy za prace interwencyjne przy utrzymywaniu w gotowości naszego systemu ogrzewania kościoła. Wszystkim, którzy upiększyli naszą świąteczną liturgię: chórowi Laus Deo pod wodzą s. Danuty za śpiew kolęd podczas Pasterki, ministrantom, lektorom, grupie Misterium i scholi za oprawę muzyczną tych podniosłych świątecznych uroczystości.

Dziś o godz. 9.30 uroczysta Msza święta w intencji wszystkich Małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz 50-cio lub 25-cio lecia pożycia małżeńskiego.

W piątek ostatni dzień 2010 roku. O godz. 17.00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprośmy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy przebłagalne Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum.

W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Zofia Bębenek oraz śp. Włodzimierz Drewniak.  Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu.