29Piątek, 29 marca 2024Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
sobota, 30 maja 2015 Liczba wyświetleń: 1068

Niedziela Zesłania Ducha świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We wtorek – św. Filipa Nereusza, we czwartek Uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana, w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej. Tradycyjny festyn z okazji Dnia Matki I Dziecka odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 maja. Początek wspólnej zabawy od godz. 16.00. Szczegółowy program festynu zamieszczony jest w dzisiejszym biuletynie oraz na plakatach. Tego wieczoru nie będzie można wjechać samochodami na parking przed wieczorną Mszą św. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „The Postman”, zwany polskimi Beatlesami.
Niedziela Zesłania Ducha świętego
W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

Na propozycję włączenia się do Liturgicznej Służby Ołtarza odpowiedziało w tym tygodniu 8 chłopców z klas trzecich i starszych. Rozpoczęli przygotowanie do służby ministranta. Jeżeli zapału nie braknie i opieka rodziców i księdza Opiekuna wspomoże, to zostaną wprowadzeni do służby liturgicznej w czasie parafialnego Odpustu, który w tym roku będzie połączony z kanoniczną wizytacją biskupią naszej parafii, która odbywa się co 5 lat. Ostatnia wizytacja miała miejsce w roku 2010.

Na południowej ścianie kościoła wystawione są prace graficzne laureatów gminnego konkursu „Jan Paweł II na polskiej ziemi” organizowanego przez Gimnazjum nr 1 oraz Trzebińskie Centrum Kultury. Najpiękniejsze prace nagrodzone 18 maja, można dzisiaj obejrzeć w naszym kościele.

Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Trasa procesji jak również miejsca ołtarzy pozostają tak jak w roku ubiegłym.
Dziś w naszej Ojczyźnie wybieramy Głowę Państwa. Zatem w Dzień Zesłania Ducha św. prośmy o dar mądrości i dar rady dla każdego z nas, by nasz głos służył dobru wspólnemu. Uczyńmy to słowami modlitwy ks. Piotra Skargi:

„Boże, Rządco i Panie narodów…..”