23Wtorek, 23 kwietnia 2024Jerzy, Wojciech
niedziela, 1 grudnia 2019 Liczba wyświetleń: 845

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, która przez jeden dzień będzie gościć w jednym z domów naszej parafii. Na koniec Adwentu wśród najpilniejszych dzieci rozlosujemy nagrody. Prosimy, aby dzieci wykonały i od jutra przynosiły na roraty lampiony. W zakrystii można nabyć dzisiejszy numer „Małego Gościa”, czasopisma dla dzieci, do którego dołączono lampion do sklejenia. Wzorem lat ubiegłych będziemy też zbierać monety 1,2 i 5 groszowe na pomoc misjonarzom.
Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu
- we wtorek – św. Franciszka Ksawerego; - we środę - św. Barbary. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 10.00 przy ołtarzu św. Barbary; - w piątek - św. Mikołaja; - w sobotę - św. Ambrożego, patrona pszczelarzy;

W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. Tego dnia wyjątkowo będą to roraty. Do dzieci przyjdzie też św. Mikołaj. W sobotę wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00.
- w przyszłą niedzielę – Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Wieczorna Msza św. tradycyjnie w intencji kupców trzebińskich oraz poświęcenie medalików dzieciom z klas trzecich. Wtedy również tradycyjny kiermasz ozdób świątecznych WTZ.

Dzisiaj na Mszy św. o 6.30 poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół, które po Mszach świętych można nabywać pod chórem. Ofiary przy tym składane są tradycyjnym wynagrodzeniem dla pracowników naszego kościoła.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.30 spotkanie Róż Różańcowych.

Caritas parafialna prosi o dary z niepsującą się żywnością a także środki czystości dla potrzebujących. Pod chórem można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Piotr Kowalik. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.