17Środa, 17 kwietnia 2024Klara, Robert, Rudolf
niedziela, 17 marca 2019 Liczba wyświetleń: 653

Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

We środę rozpoczęliśmy Wielki Post, zapraszamy zatem i zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej, południowej stronie, a mężczyźni po stronie lewej, czyli północnej. Zwrotki poszczególnych części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian. Zakupiliśmy modlitewniki z tekstami wielkopostnych pieśni i Gorzkich Żali. Są umieszczone w przeznaczonych do tego otworach w ławkach. Bardzo prosimy po ich użyciu o pozostawienie ich z powrotem w tych samych miejscach i o nie niszczenie ich. Czcionka w tych broszurkach nie jest duża, kto zatem potrzebuje proszony jest o zabranie okularów. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich pracujących.
Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu
Przez cały Wielki Post zachęcamy do składania jałmużny dla ubogich, do puszki św. Antoniego, a w ostatnim tygodniu o dary żywnościowe dla ubogich na Święta Wielkanocne.

Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. Składka będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

W dalszym ciągu zapraszamy na czerwcową pielgrzymkę na Ukrainę. W programie siedmiodniowego pobytu zwiedzanie Lwowa, Krzemieńca, Chocimia, Tarnopola i Zbaraża. Bliższe informacje w zakrystii.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:15 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich klas gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Leszek Jaśko i Grzegorz Niedzielski. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.