28Czwartek, 28 marca 2024Aniela, Sykstus, Joanna
środa, 3 lipca 2019 Liczba wyświetleń: 840

W liturgii w tym tygodniu: - w środę – św. Tomasza Apostoła, w sobotę – bł. Teresy Ledóchowskiej; Dzisiaj przez cały dzień czcimy naszych Patronów św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie Mszy o godz. 12.15. Tradycyjne odpustowe spotkanie parafian w plebańskim ogrodzie rozpocznie się ok. 15.00. Atrakcją tego dnia będą oprócz tradycyjnych straganów, lody z Krzeszowic, wspólne gry i zabawy oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla dzieci. O 16.00 BIGOS PROBOSZCZA. Serdecznie zapraszamy. Od dzisiaj aż do końca sierpnia nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 12.15 a od pierwszej niedzieli lipca wieczorna niedzielna Msza św. będzie o godz. 19.00.
W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszą poranną oraz od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. Nie będzie Mszy dla dzieci o 16.00. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity pracujący w naszej parafii ks. Stanisław Makowski został przeniesiony do parafii św. Barbary w Libiążu, gdzie od 1 lipca ma objąć funkcję proboszcza. Dziękujemy mu zatem za kilkumiesięczną posługę w naszej wspólnocie i życzymy Bożej Opieki i ludzkiej życzliwości na nowym ważnym stanowisku.

Dzisiaj również wyszedł ostatni przed wakacjami numer parafialnego tygodnika „Bliżej Apostołów”. Jest więc okazja by serdecznie podziękować całej redakcji naszego pisma za trud i zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się braciom Wojciechowi i Bartłomiejowi Hajdukom, bo to oni co tydzień redagują i składają całość gazety. Bóg zapłać.

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Zofia Matejko. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.

Rozpoczęły się prace przy wymianie sieci wodociągowej zaopatrującej kościół, plebanię, dom katechetyczny i toalety. Prace potrwają przez całe wakacje.