19Piątek, 19 kwietnia 2024Adolf, Leon, Tymon
środa, 14 sierpnia 2019 Liczba wyświetleń: 692

W liturgii w tym tygodniu: - we wtorek – święto Matki Bożej Kalwaryjskiej; - we środę - św. Maksymiliana, kapłana i męczennika; - we czwartek – 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Dzień wolny od pracy, święto zobowiązujące do udziału we Mszy św. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie bukietów ziół i kwiatów. Zachęcamy do pielęgnowania tego starego zwyczaju święcenia wiązanek kwiatów i ziół, jako znaku wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi. Porządek Mszy świętych tego dnia jak w niedzielę (wieczorna o 19.00).  - w sobotę – wspomnienie św. Jacka, kapłana;
Dziś wieczorem powróci z Częstochowy nasza trzebińska grupa pielgrzymkowa. 83 osoby biorą w niej udział. Mamy nadzieję, że wszyscy cali i zdrowi wrócą z Jasnej Góry do swoich domów. Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach pielgrzymki. Ks. Łukaszowi za poprowadzenie grupy i wszystkim funkcyjnym za dopilnowanie całości. Plecaki pielgrzymów będą do odebrania jutro od rana.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Dziś do numeru dołączona jest płyta CD z pieśniami religijnymi i patriotycznymi, nawiązując do czwartkowego święta Wojska Polskiego.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie sierpniową składką inwestycyjną. W tym tygodniu zakończą się prace przy wymianie sieci wodociągowej na wszystkich jej odcinkach.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Urszula Kacprzyk. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.

Jest jeszcze pięć ostatnich miejsc na wrześniową pielgrzymkę do Starego Sącza. W programie m.in. spływ Dunajcem, zamek w Niedzicy i jezioro czorsztyńskie. Koszt dwudniowego wyjazdu z wyżywieniem i biletami wstępu to 380 złotych. Zapisy w zakrystii.