19Piątek, 19 kwietnia 2024Adolf, Leon, Tymon
poniedziałek, 4 kwietnia 2016 Liczba wyświetleń: 1020

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Wielkanocy

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne obchody tego święta mają miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Dziś również rozpoczyna się 72 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od trzech lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Ogłoszenia - 2 Niedziela po Wielkanocy
W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z ubiegłego czwartku z racji obchodów Triduum Paschalnego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to dzień duchowej adopcji dziecka poczętego. Formularze deklaracji wzięcia pod modlitewną opiekę takiego dziecka można dzisiaj zabrać z kościoła do domu (są wystawione przed ołtarzem) i przynieść do kościoła jutro i złożyć jako swój dar miłosierdzia.

Dziś rozpoczynają się katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Potrwają przez cztery kolejne niedziele kwietnia. Rozpoczęcie zajęć o godz. 14.30 w Sali w Domu Parafialnym. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.30 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca, w kaplicy MB Częstochowskiej.

Zachęcamy do nabycia dzisiaj Gościa Niedzielnego. Do gazety dołączona jest płyta z nagraniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zatem oddajmy teraz cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.