29Piątek, 29 marca 2024Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
sobota, 18 kwietnia 2020 Liczba wyświetleń: 915

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkanocna

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nadal obowiązuje przepis tylko 5 osób wewnątrz kościoła. Dziś również rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od sześciu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Obecnie nie płacimy za obiady w szkole, ale płacimy za obiady dowożone codziennie do dwóch osób będących w takiej potrzebie. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45.
Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkanocna
We czwartek przypada Uroczystość liturgiczna św. Wojciecha i Jerzego, a w sobotę św. Marka Ewangelisty. Dzień imienin naszego Arcybiskupa Metropolity.

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać wszystkim za ofiary, które można składać na konto parafii, lub w przyszłą niedzielę złożyć na tacę.

Ostatnie zarządzenia władz, które obniżają nieco obostrzenia związane z panującą epidemią sprawiły, że w naszym kościele od poniedziałku (20 kwietnia) będzie mogło brać udział 45 osób. Dotyczy to zarówno Mszy św. jak i adoracji w piątek oraz pogrzebu. Oczywiście wewnątrz kościoła obowiązuje maseczka oraz bardzo prosimy o używanie rękawiczek, by nie trzeba było dezynfekować całego kościoła, bo nie mamy takich możliwości. Prosimy też, by siadając zachować odległość 2 metrów od siebie nawzajem.

Od pierwszej niedzieli maja rozważymy możliwość zwiększenia ilości Mszy świętych, by większa liczba wiernych mogła wziąć w nich udział. Jeżeli będzie zainteresowanie będą utrzymane na czas trwania obostrzeń wynikających ze stanu kryzysu w jakim się znaleźliśmy. Prosimy o opinie na ten temat np. przez nadesłanie maila na dres parafii zamieszczony na naszej stronie internetowej. Przypominamy też, że Komunia św. udzielana jest cały ten czas na wyciągniętą lewą dłoń, by prawą dłonią każdy sam podał Ją sobie do ust. Nie jest to brak szacunku dla Eucharystii ale okazanie szacunku i odpowiedzialności dla drugiego człowieka.

W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Maria Pietras. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. W przyszłą niedzielę przypada ósma rocznica śmierci ks. Prałata Stanisława Gałuszki. O nim również z wdzięcznością pamiętajmy w naszych modlitwach.