24Środa, 24 kwietnia 2024Aleks, Grzegorz, Aleksander
poniedziałek, 2 września 2019 Liczba wyświetleń: 787

W liturgii w tym tygodniu: - we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego. W tych dniach rozpoczyna się Odpust w Płokach. Program odpustu zamieszczony jest w gablocie i w biuletynie „Bliżej Apostołów”, który dzisiaj po wakacyjnej przerwie ukazał się na powrót. 7 września, w sobotę  pielgrzymka piesza do Płok. Wyruszamy spod kościoła o godz. 16.00. O godz. 18.00 Msza św. w Sanktuarium i powrót do domu. Bardzo prosimy te osoby które chcą wracać wspólnym autokarem do Trzebini o zapisanie się w zakrystii, by można było zamówić odpowiedni pojazd.
W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla uczniów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego od godz. 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla nich, następnie dalszy ciąg spowiedzi i wieczorna Msza św. Wyjazd z Komunią św. do chorych w sobotę od godz. 9.00.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy o 9.30 pierwsze po wakacjach spotkanie Róż Różańcowych w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

W najbliższą sobotę, 7 września zapraszamy naszą scholę dziecięcą na pierwszą próbę po wakacjach. Spotkanie w sali scholi o godz. 10.00. Mile widziani są nowi kandydaci do śpiewu.

Coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miała miejsce w niedzielę 8 września. Na wyjazd można się nadal zapisać w zakrystii. Koszt wyjazdu 20 zł. Zachęcamy do wyjazdu całymi rodzinami, również z rodzinami z dziećmi. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 7:00 spod kościoła.

W sobotę 14 września będzie miało miejsce ważne wydarzenie. O godz. 11.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w intencji harcerzy oraz odsłonięcie pomnika ks. Harcmistrza Mariana Luzara.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefan Woszczyna i Mieczysław Dzierwa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.