29Piątek, 29 marca 2024Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
niedziela, 8 września 2019 Liczba wyświetleń: 767

W liturgii w tym tygodniu: - w piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła; - w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża świętego; Przed południem o 11.00 Msza św. i odsłonięcie popiersia ks. Luzara, a wieczorem po Mszy św. tradycyjne wyjście pod krzyż jubileuszowy na górę Bożniową. Przypominamy, by zabrać ze sobą świece oraz poświęcone w Matkę Bożą Zielną suche bukiety.
W poniedziałek 16 września rozpoczną się rekolekcje otwierające kolejny rok przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Uczniów klas VI, VII i VIII zapraszamy na wieczorną Mszę św. w poniedziałek, wtorek i środę. Na zakończenie rekolekcji, w święto św. Stanisława Kostki będą rozprowadzanie indeksy.

Zachęcamy chłopców ze szkoły podstawowej do wstąpienia w szeregi ministranckie. Zapisy chętnych do służby liturgicznej po Mszy św. w zakrystii. Pierwsze powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów oraz kandydatów w czwartek o godz. 18:30 w kościele.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.30 pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Róż Różańcowych.

Spotkania Grupy Apostolskiej odbywają się w piątki. W najbliższy piątek 13 września o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież z klas VII, VIII, gimnazjum, szkół średnich.

Rozpoczęty nowy rok szkolny otwiera również potrzebę finansowania obiadów w szkole dla dzieci z biednych rodzin, w ramach funduszu Marcinowego. Ofiary można składać do skarbony św. Antoniego.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie wrześniową składką inwestycyjną, którą spłacamy wymianę wodociągu.

Spotkanie uczestników pielgrzymki do Starego Sącza będzie w najbliższy wtorek, po wieczornej Mszy św. w kawiarence.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Janusz Głuch, Czesława Hojna, Henryk Smolarczyk i Piotr Płonkowski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.