25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
poniedziałek, 30 września 2019 Liczba wyświetleń: 778

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tego dnia Msze święte będą odprawiane przy niedawno odnowionym ołtarzu św. Teresy. - we środę - Świętych Aniołów Stróżów; - w piątek – św. Franciszka z Asyżu; - w sobotę - św. Faustyny Kowalskiej; Natomiast dzisiaj wspominamy świętych Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Od tego miesiąca następuje zmiana harmonogramu tego dnia. Spowiedź dla dzieci będzie od tej pory od godz. 16.00 po czym o 16.30 Msza św. dla nich, a potem dalszy ciąg spowiedzi dla dorosłych. Wizyta z Komunią św. u chorych w sobotę od godz. 9.00.
Od wtorku zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17:30. Przypominamy, że za publiczne odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny.

Wzorem lat ubiegłych, Parafialny Dzień Chorych zorganizowany zostanie
w sobotę 12 października. Jak w roku ubiegłym od godz. 9:00 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi, o 10:00 Msza św., a po niej spotkanie chorych z Duszpasterzami. Już teraz prosimy rodziny i opiekunów ludzi chorych i starszych wiekiem o zapewnienie im możliwości dotarcia do kościoła.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się kolejna seria katechez dla narzeczonych. Początek zajęć o godz. 14.30 w sali w Domu Katechetycznym.

Dziewczynki chcące śpiewać w naszej parafialnej scholi zapraszamy na próby w każdą sobotę o godz. 10.00, w sali  muzycznej w domu katechetycznym.

Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”. Numer dzisiejszy poświęcony jest kapłaństwu i modlitewnej trosce o powołania kapłańskie.

W naszej parafii zamierzamy założyć chór mieszany. Serdecznie zapraszamy chętne osoby Panie i Panów na przesłuchanie muzyczne które odbędzie się w najbliższy piątek tj, 6 października w sali katechetycznej przy kościele o godzinie 19-tej.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Robert Biela i Dominik Bernady. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.