16Wtorek, 16 kwietnia 2024Julia, Erwina, Benedykt
niedziela, 13 października 2019 Liczba wyświetleń: 689

W liturgii w tym tygodniu: - we wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Dra Kościoła; - w środę – św. Jadwigi Śląskiej; - w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego; - w piątek - św. Łukasza Ewangelisty; Będzie to dzień imienin naszego wikariusza, ks. Łukasza. Już dziś składamy mu z tej okazji serdeczne życzenia. - w sobotę – bł. ks. Jerzego Popiełuszki; W poniedziałek 14 października o godz. 16:00 w kawiarence tradycyjne spotkanie Róż Różańcowych.
Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o zadbaniu o groby naszych zmarłych a także o modlitwie za nich. Można już zamawiać wypominki na najbliższy rok. Przy wyjściach z kościoła są do zabrania kartki wypominkowe. Przypominamy też o obowiązku uiszczania opłat dzierżawnych za groby użytkowane na cmentarzu parafialnym. W tym roku Wszystkich Świętych wypada w piątek, a Dzień Zaduszny w sobotę. W oba te dni odprawiana będzie Msza św. w kaplicy na cmentarzu komunalnym o godz. 15.00. Intencje tych Mszy św. można też zamawiać w zakrystii.

Przez cały październik nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30. W dalszym ciągu zachęcamy do wpisania się do Róży św. Barbary.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie październikową składką inwestycyjną. Mamy nadzieję, że do końca roku spłacimy koszty wymiany wodociągu oraz dużej awarii kanalizacji przy budynku wikarówki. Jednocześnie z kasy parafialnej pokryty został koszt budowy cokołu pod popiersie ks. Mariana Luzara. To są zatem najbliższe cele naszych parafialnych inwestycji.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Fundakowski i Eugeniusz Pająk. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Jak słyszeliśmy dzisiaj w Liście Episkopatu Polski, przy wyjściach z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundującej stypendia naukowe zdolnej ale niezbyt zamożnej młodzieży.