24Środa, 24 kwietnia 2024Aleks, Grzegorz, Aleksander
wtorek, 22 października 2019 Liczba wyświetleń: 716

W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II; w przyszłą niedzielę Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Za niecałe dwa tygodnie, Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o zadbaniu o groby naszych zmarłych a także o modlitwie za nich. W zakrystii można zamawiać wypominki za zmarłych na przyszły rok a także intencje mszalne na Msze święte na cmentarzu 1 i 2 listopada o godz. 15.00. Spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w  najbliższy czwartek o godz. 17:00 w Domu Parafialnym.
Jak co roku, w Uroczystość  Wszystkich Świętych a w tym roku również w Dzień Zaduszny, członkowie Rady Parafialnej, Zespołu Misterium, Kręgu Biblijnego, Redakcji Biuletynu i Klubu Gazety Polskiej prowadzić będą na naszym cmentarzu kwestę, przeznaczoną na najpilniejsze potrzeby naszego cmentarza. Ofiary zebrane w ten sposób pozwolą sfinansować sukcesywną budowę kolejnych alejek między grobami. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego dzieła. Osoby kwestujące będą miały plakietki i pisma z parafii, potwierdzające ich wiarygodność.

W dalszym ciągu czekamy na nowych kandydatów do powstającego chóru parafialnego. Kolejne przesłuchanie chętnych w piątek o godz. 19.00 w Sali muzycznej Domu Parafialnego.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej. Nadal spłacamy koszt wymiany wodociągu doprowadzającego wodę do kościoła i plebanii oraz toalet, a także koszt wykonania cokołu pod popiersie ks. Hm Mariana Luzara.

W zeszłą niedzielę przeżywaliśmy XIX Dzień Papieski, kiedy to wspieraliśmy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundującej stypendia naukowe zdolnej, ale ubogiej młodzieży studiującej. Zebraliśmy tego dnia 4.051 zł. Zostały one przekazane na konto Fundacji.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Pietrzyka i Zbigniewa Feliksika. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.