16Wtorek, 16 kwietnia 2024Julia, Erwina, Benedykt
sobota, 25 kwietnia 2020 Liczba wyświetleń: 1017

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

Trwamy w radosnym okresie Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgiczny okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego, czyli w tym roku do 31 maja. W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny. W przyszłą niedzielę 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.
Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna
W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z powodu epidemii nie będzie wspólnej spowiedzi. Okazja do spowiedzi, ale dla tych którzy naprawdę jej potrzebują będzie przed Mszą o 7.00, przed Mszą o 16.30 i przed Mszą o 18.00. W I sobotę miesiąca nie będzie też tradycyjnego wyjazdu do chorych.

Przypominamy, że po przerwie wielkopostnej wznowiliśmy piątkowe adoracje Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz 17.00 a zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.

Dziś rozpoczyna się w Kościele Powszechnym 12 Tydzień Biblijny. Zachęcamy by w tym często wolnym od normalnych zajęć czasie chętniej i dłużej sięgać po tekst Pisma świętego.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Bardzo prosimy by zelatorzy poszczególnych róż różańcowych zadbali, bez organizowania wspólnych spotkań, o zmiankę tajemnic różańcowych.

Po kilkutygodniowej przerwie dzisiaj wznowiliśmy druk naszego parafialnego biuletynu „Bliżej Apostołów”. Na razie w liczbie 300 egzemplarzy. Prosimy by zanieść go do tych domów, gdzie trudne lub niemożliwe jest czytanie biuletynu w wersji internetowej.

Od piątku, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy nabożeństwa majowe, ze śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej. W tym roku szczególną intencją tej modlitwy będzie prośba o ustanie epidemii oraz o tak bardzo potrzebny deszcz.

W najbliższym czasie nie będzie zbierana składka w tradycyjnej formie. Jeżeli ktoś chce złożyć ofiarę, można to zrobić składając ją do koszyczków umieszczonych pośrodku kościoła. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Posłużą one do regulowania rachunków i wydatków ponoszonych przez parafię.

Dzisiaj przypada 8 rocznica śmierci ks. Prałata Stanisław Gałuszki. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….