23Wtorek, 23 kwietnia 2024Jerzy, Wojciech
czwartek, 28 marca 2019 Liczba wyświetleń: 694

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu, w poniedziałek wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to w naszej tradycji Dzień Świętości Życia. Na wieczornej Mszy św. będzie można złożyć deklarację adopcji dziecka poczętego. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w najbliższą niedzielę 31 marca. Niedziela, poniedziałek, wtorek i środa będą dniami rekolekcyjnymi dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy plan zajęć rekolekcyjnych wydrukowany jest w dzisiejszym biuletynie. Spowiedź wielkopostna będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 13 kwietnia.
Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu
W każdą niedzielę Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży i starszych o 19.00.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

Zachęcamy do nabywania w kiosku pod chórem baranków wielkanocnych przygotowanych przez Caritas, które później przyniesiemy z pokarmami do święcenia w Wielką Sobotę. Jałmużnę wielkopostną zarówno w formie daru rzeczowego jak i ofiar można składać obok kaplicy Miłosiernego Pana Jezusa oraz do skarbonki św. Antoniego.

Przypominamy, że trwają spotkania przygotowujące poszczególne grupy wiekowe do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie uczniów klas siódmych szkoły podstawowej w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 16:30 w Domu Parafialnym. Systematycznie odbywają się też spotkania Kręgu Biblijnego, na które ks. Stanisław zaprasza we środy o godz. 18.30. Spotkania formacyjne grupy młodzieżowej prowadzone przez ks. Łukasza mają miejsce w piątki o godz. 17.00.

W tym tygodniu, we wtorek odbędzie się zebranie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Kulawik, Władysława Bębenek i Czesława Michlewska. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.