29Piątek, 29 marca 2024Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
poniedziałek, 28 października 2019 Liczba wyświetleń: 762

W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Szymona i Judy Tadeusza. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. O 14.30 zgromadzimy się przy wejściu głównym na cmentarz parafialny, skąd rozpoczniemy procesję żałobną i przejdziemy na cmentarz komunalny, odprawiając modlitwy wypominkowe za zmarłych. Po procesji o 15.00 Msza święta na cmentarzu komunalnym. W Dzień Zaduszny Msze św. w kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. O 14.30 zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu parafialnym, gdzie odprawimy modlitwy wypominkowe, po czym odmawiając różaniec, przejdziemy na cmentarz komunalny, gdzie odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz. 15.00. Intencje mszalne za zmarłych na oba te święte dni oraz wypominki można zamawiać w zakrystii.
W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych, spełniając następujące warunki: nawiedzenie kościoła lub cmentarza, stan łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi przed tymi dniami będzie w czwartek od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. Będzie to również spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca, jaki wypada w dzień Wszystkich Świętych.

W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i chociaż w myśli pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze w czyśćcu. Przez te osiem dni będziemy codziennie przed wieczorną Mszą św. odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami jednorazowymi.

W dzień zaduszny wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.30.

Pamiętajmy, że zarówno teren kościoła jak i cmentarza to dla nas katolików miejsca święte. Zachowajmy sami godność i powagę należną tym miejscom, by mieć prawo spodziewać się tego od ludzi innych światopoglądów, którzy również tego dnia przyjdą na groby swoich bliskich.

Jak co roku, w Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny, członkowie Rady Parafialnej, Zespołu Misterium, Redakcji Biuletynu i Klubu Gazety Polskiej prowadzić będą na naszym cmentarzu kwestę, przeznaczoną na potrzeby naszego cmentarza. Ofiary zebrane w ten sposób pozwolą sfinansować budowę kolejnych alejek między grobami. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego dzieła.

Pierwsza w tym roku składka na ogrzewanie naszej świątyni będzie w najbliższą niedzielę (3 XI). Druga taka składka będzie w Święto Trzech Króli.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Ewa Oljasz. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.